کشف ارتباط ژنتیک با ایمنی

به گفته محققین در کینگز کالج لندن تقریبا بیش از ۷۵ درصد صفات ایمنی بدن تحت تاثیر ژن است. در این پروژه بیش از ۲۰ هزار صفت ایمنی در ۵۰۰ فرد که دو قلو های ماده بودند، مورد بررسی قرار گرفت. پژوهشگر ارشد از کالج کینگ لندن،  دکتر Massino Mangino  بیان کرد تجزیه و تحلیل ژنتیکی ما در برخی از یافته های ایمنی غیر معقول است.

این کشف میتواند تاثیر قابل توجهی در درمان تعدادی از بیماری های خود ایمنی داشته باشد. از ۲۳۳۹۵ صفتی که در آنها اثرات ژنتیک و محیط مطالعه شد، در بیش از ۱۸ هزار صفت تاثیر ژنتیکی را نشان میداد. به گفته دکتر Mangino جالب توجه است که دانشمندان یافته بودند که پاسخ غیر اختصاصی ایمنی اغلب از محیط های زیستی به وجود می آیند.

پروفسور تیم اسپکتور بیان کرد که نتایج تحقیقات ما نشان داد که شگفت آور ترین پاسخ های ایمنی ژنتیکی، بسیار اختصاصی و با دقت تنظیم شده اند، این ممکن است پیامدهای درستی برای درمان اختصاصی در آینده داشته باشد.

دکتر  Mangino در ادامه افزودند: ما در دانشگاه در حال جمع آوری نمونه های بیشتری به منظور بهبود قدرت آماری برای گسترش تحقیقات خود هستیم و  گام بعدی ارتباط ایمنی با میکروبیوم است.

اشتراک گذاری:
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد